Michał Kocot

Home / Michał Kocot

Michał Kocot

pozytyw

Absolwent OSM II st. we Wrocławiu w klasie organów Andrzeja Garbarka, a następnie Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Józefa Serafina i klawesynu prof. Magdaleny Myczki. W roku akademickim 2012/2013 studiował (w ramach programu Erasmus) w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Stuttgarcie (organy – prof. Ludger Lohmann, klawesyn – prof. Jӧrg Halubek), a obecnie – studiuje organy na poziomie Solisten-Klasse u prof. Martina Schmedinga w Hochschule für Musik we Freiburgu, kontynuując jednocześnie studia doktoranckie w AM w Krakowie (promotor – prof. Marcin Szelest).

Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012); w r. 2013 otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Finalista Międzynarodowego Konkursu Organowego im J. Kucharskiego w Łodzi (2011), laureat I nagrody na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Organowych we Wrocławiu (2008), I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Organowej J. Alaina w Krakowie, I nagrody i nagrody specjalnej za najlepszą interpretację utworu M. Stedroniana XVIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. L. Janačka w Brnie (2012), II nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu patrona konkursu na VIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. M.Tariverdieva w Kaliningradzie (2013), finalista XXVIII Międzynarodowego Konkursu Organowego w St. Albans (Anglia; lipiec 2015).

Swoje umiejętności doskonalił także na kursach improwizacji i interpretacji muzyki organowej i klawesynowej prowadzonych przez takich profesorów jak: Pierre Pincemaille, Julian Gembalski, Gerhard Gnann, Lorenzo Ghielmi, Martin Rost, Krzysztof Urbaniak, Mark Kroll, Zsigmond Szathmáry, Hans-Jürgen Kaiser, Wolfgang Zerer.

(fot. Tomasz Gąszczak)

Szczegóły profilu
Socials