Maciej Gocman

Home / Maciej Gocman

Maciej Gocman

tenor

Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Umiejętności wokalne doskonalił m.in. na Kursach Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej przy Międzynarodowym Festiwalu Oratoryjno-Kantatowym Wratislavia Cantans, oraz na kursie interpretacji dzieł Claudio Monteverdiego prowadzonym przez Andrew Kinga.

Obecnie na stałe współpracuje z zespołami: Ars Cantus, Collegio di Musica Sacra, Cantores Minores Wratislavienses. Współpracuje również z zespołami Concerto Polacco, Operą Kameralną w Warszawie, orkiestrą barokową Arte dei Suonatori, Występował również pod batutami Martina Gestera, Eduardo Lopez Banzo, Kurta Masura i in.

Od kilku lat z włoskim zespołem muzyki dawnej Cappella Augustana prowadzonym przez Matteo Messori realizuje projekt nagrania na CD wszystkich dzieł Heinricha Schütza.

Ma w dorobku nagranie ponad 20 płyt CD z muzyka różnych epok, liczne nagrania telewizyjne i radiowe. Występował jako solista na wielu znaczących estradach w kraju i za granicą. Koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Szczegóły profilu
Socials